Triumph Sprint ST
Triumph Sprint ST to motocykl drogowy o pojemności skokowej 955 ccm. Jednostka napędowa: Four stroke, poprzeczny Trzycylindrowy. DOHC, 4 zaworów na cylinder. Moc maksymalna wynosi 110 KM przy 9200 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 97 Nm / 9.89 kg-m / 71.5 ft-lb przy 6200 obr./min. Masa: 207 kg.
Lata produkcji
2000
Pojemność
955 ccm
Moc maksymalna
110 KM przy 9200 obr./min
Moment obrotowy
97 Nm / 9.89 kg-m / 71.5 ft-lb przy 6200 obr./min
Masa
207 kg
Typ silnika
Four stroke, poprzeczny Trzycylindrowy. DOHC, 4 zaworów na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Triumph Sprint ST |
|---|---|
| Rok produkcji | 2000 |
Silnik
| Typ silnika | Four stroke, poprzeczny Trzycylindrowy. DOHC, 4 zaworów na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 955 ccm |
| Średnica x skok | 79 x 65 mm |
| Stopień sprężania | 11.2:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zapłonowy | Digital CDI |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 110 KM przy 9200 obr./min |
| Moment obrotowy | 97 Nm / 9.89 kg-m / 71.5 ft-lb przy 6200 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet, multiple Tarczas, cable operated |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | aluminiowa, dwubelkowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 45 mm Forks with dual rate springs and regulowane napięcie wstępne |
| Zawieszenie tylne | Amortyzator centralny with regulowane napięcie wstępne, tłumienie kompresji and tłumienie odbicia damping |
| Hamulce przednie | 2 x 320 mm Tarczas, 4 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 255 mm Tarcza, 2 piston caliper |
| Opona przednia | 120/70 ZR17 |
| Opona tylna | 190/50 ZZR17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1470 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 800 mm |
| Masa | 207 kg |
| Zbiornik paliwa | 21 L / 4.6 Imp gal |
| Prędkość maks. | 231 km/h / 143.5 mph |
Pozostałe dane
| Engine Oil | Synthetic, 10W/40 |
|---|---|
| Spark Plug | NGK, CR9EK |
| Wheels Front | Alloy 3 spoke, 17 x 3.5 in |
| Wheels Rear | Alloy 3 spoke, 17 x 5.5 in |
| Consumption Average | 6.5 L/100 km / 15.3 km/l / 36 US mpg / 43.2 Imp mpg |
| Standing¼Mile | 11.0 sec |
| Prędkość maksymalna | 231 km/h / 143.5 mph |