Triumph Thunderbird
Triumph Thunderbird to motocykl drogowy o pojemności skokowej 1597 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Dwucylindrowy rzędowy, DOHC, 4 valves per cylinder.. Moc maksymalna wynosi 85.6 KM przy 4850 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 146 Nm / 14.89 kgf-m / 146.0 Nm przy 2750 obr./min. Masa: 308 kg.
Lata produkcji
2010
Pojemność
1597 ccm
Moc maksymalna
85.6 KM przy 4850 obr./min
Moment obrotowy
146 Nm / 14.89 kgf-m / 146.0 Nm przy 2750 obr./min
Masa
308 kg
Typ silnika
Czterosuw, Dwucylindrowy rzędowy, DOHC, 4 valves per cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Triumph Thunderbird |
|---|---|
| Rok produkcji | 2010 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Dwucylindrowy rzędowy, DOHC, 4 valves per cylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 1597 ccm |
| Średnica x skok | 103.8 x 94.3mm |
| Stopień sprężania | 9.7:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | Multipoint sequential Elektroniczny wtrysk paliwa with SAI, progressive linkage on throttle |
| Układ zapłonowy | Digital, inductive type via electronic engine management |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 85.6 KM przy 4850 obr./min |
| Moment obrotowy | 146 Nm / 14.89 kgf-m / 146.0 Nm przy 2750 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet, multi-plate |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Toothed Pasek zębaty |
Podwozie
| Rama | Rama rurowa stalowa, twin spine Wahacz Twin sided, steel |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Showa 47 mm forks. |
| Zawieszenie tylne | Showa chromed spring Dwa amortyzatorys with 5 position regulowane napięcie wstępne. |
| Hamulce przednie | 2 x 310 mm Tarczas, 4 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 310 mm Tarcza, 2 piston caliper |
| Opona przednia | 120/70 R19 |
| Opona tylna | 200/50 R17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1641 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 702 mm |
| Masa | 308 kg |
| Zbiornik paliwa | 22 L / 4.8 Imp gal |
| Prędkość maks. | 188.5 km/h / 117.1 mph |
Pozostałe dane
| Pojemność oleju | 4.2 L / 4.2 L . 0.92 Imp gal |
|---|---|
| Gear Ratio | 1st 2.9875:1 / 2nd 1.958:1 / 3rd 1.536:1 / 4th 1.219:1 / 5th 1.029:1 / 6th 0.909:1 |
| Rake/ | 32° |
| Consumption Average | 7.0 L/100 km / 14.2 km/l / 33.4 US mpg / 40.1 Imp mpg |
| Standing¼Mile | 13.1 sec |
| Prędkość maksymalna | 188.5 km/h / 117.1 mph |