Triumph Thunderbird
Triumph Thunderbird to motocykl drogowy o pojemności skokowej 1597 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Dwucylindrowy rzędowy, DOHC, 4 valves per cylinder, 270° firing interval.. Moc maksymalna wynosi 86 KM przy 4850 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 146 Nm / 14.9 kgf-m / 107.7 ft-lb przy 2750rpm. Masa: 339 kg.
Lata produkcji
2015-16
Pojemność
1597 ccm
Moc maksymalna
86 KM przy 4850 obr./min
Moment obrotowy
146 Nm / 14.9 kgf-m / 107.7 ft-lb przy 2750rpm
Masa
339 kg
Typ silnika
Czterosuw, Dwucylindrowy rzędowy, DOHC, 4 valves per cylinder, 270° firing interval.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Triumph Thunderbird |
|---|---|
| Rok produkcji | 2015-16 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Dwucylindrowy rzędowy, DOHC, 4 valves per cylinder, 270° firing interval. |
|---|---|
| Pojemność | 1597 ccm |
| Średnica x skok | 103.8 x 94.3 mm |
| Stopień sprężania | 9.7:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | Multipoint sequential Elektroniczny wtrysk paliwa with SAI, progressive linkage on throttle |
| Układ zapłonowy | Digital inductive type via electronic engine management |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 86 KM przy 4850 obr./min |
| Moment obrotowy | 146 Nm / 14.9 kgf-m / 107.7 ft-lb przy 2750rpm |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet, multi-plate |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Toothed Pasek zębaty |
Podwozie
| Rama | Rama rurowa stalowa, twin spine, Wahacz twin sided, steel |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Showa 47mm forks |
| Zawieszenie tylne | Showa chromed spring Dwa amortyzatorys with 5 position regulowane napięcie wstępne. |
| Hamulce przednie | 2 x 310 mm tarcza pływającas, Nissin 4 piston fixed calipers, ABS |
| Hamulce tylne | Single 310 mm fixed Tarcza, Brembo 2 piston pływająca caliper, ABS |
| Opona przednia | 120/70 R19 |
| Opona tylna | 200/50 R17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1615 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 702 mm |
| Masa | 339 kg |
| Zbiornik paliwa | 22 L / 5.8 gal |
Pozostałe dane
| Pojemność oleju | 4.2 L / 4.2 L .0.92 Imp gal |
|---|---|
| Układ wydechowy | Chromed twin-skin stainless steel 2 into 1 into 2 exhaust system with chrome plated silencers |
| Gear Ratio | 1st 2.9875 / 2nd 1.958 / 3rd 1.536 / 4th 1.219 / 5th 1.029 / 6th 0.909:1 |
| Front Wheel | Cast aluminiowa alloy 5-spoke 19 x 3.5 in |
| Rear Wheel | Cast aluminiowa alloy 5-spoke 17 x 6 in |