Triumph Thunderbird 6T
Triumph Thunderbird 6T to motocykl drogowy o pojemności skokowej 649 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, vertical twin, OHV. Moc maksymalna wynosi 42 KM przy 6500 obr./min. Masa: 165 kg.
Lata produkcji
1963-66
Pojemność
649 ccm
Moc maksymalna
42 KM przy 6500 obr./min
Masa
165 kg
Typ silnika
Czterosuw, vertical twin, OHV
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Triumph Thunderbird 6T |
|---|---|
| Rok produkcji | 1963-66 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, vertical twin, OHV |
|---|---|
| Pojemność | 649 ccm |
| Średnica x skok | 71 x 82 mm |
| Stopień sprężania | 8.5:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | Amal Monobloc |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 42 KM przy 6500 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Mokre, wielotarczowe |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 4 biegi Stałe zazębienie |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Brazed lug |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowy, 2 way hydrauliczna damping |
| Zawieszenie tylne | Wahacz, 2 hydrauliczna dampers |
| Hamulce przednie | SLS Bęben, 8 in |
| Hamulce tylne | SLS Bęben, 7 in |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1384 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 825.5 mm |
| Masa | 165 kg |
Pozostałe dane
| Układ wydechowy | Two-into-two |
|---|---|
| Gear Ratios | 1st 11.80:1 / 2nd 8.17:1 / 3rd 6.76:1 / 4th 5.84:1 |
| Front Wheel | 3.25 x 19 |
| Rear Wheel | 4.00 x 18 |
| Prześwit | 127 mm |
| Source | Classic British Motorcycles |