Triumph Thunderbird 900
Triumph Thunderbird 900 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 885 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, poprzeczny Trzycylindrowy, DOHC, 4 zawory na cylinder.. Moc maksymalna wynosi 70 KM przy 8000 obr./min (rear tyre 66.9 KM przy 7300 obr./min). Maksymalny moment obrotowy: 72 Nm / 7.34 kgf-m / 72.0 Nmprzy 4800 obr./min. Masa: 220 kg.
Lata produkcji
1995-04
Pojemność
885 ccm
Moc maksymalna
70 KM przy 8000 obr./min (rear tyre 66.9 KM przy 7300 obr./min)
Moment obrotowy
72 Nm / 7.34 kgf-m / 72.0 Nmprzy 4800 obr./min
Masa
220 kg
Typ silnika
Czterosuw, poprzeczny Trzycylindrowy, DOHC, 4 zawory na cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Triumph Thunderbird 900 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1995-04 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, poprzeczny Trzycylindrowy, DOHC, 4 zawory na cylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 885 ccm |
| Średnica x skok | 76 x 65 mm |
| Stopień sprężania | 10.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | 3 x 36 mm Mikuni Gaźniks |
| Układ zapłonowy | Digital |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 70 KM przy 8000 obr./min (rear tyre 66.9 KM przy 7300 obr./min) |
| Moment obrotowy | 72 Nm / 7.34 kgf-m / 72.0 Nmprzy 4800 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet, multi-plate |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch, O-ring |
Podwozie
| Rama | High tensile steel spine |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 43 mm Widelec teleskopowys |
| Zawieszenie tylne | Amortyzator centralny, napięcie wstępne regulowane. |
| Hamulce przednie | Single 320 mm Tarcza, 2 piston caliper |
| Hamulce tylne | Single 285 mm Tarcza, 2 piston caliper |
| Opona przednia | 110/80-18 |
| Opona tylna | 150/80-16 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1580 mm |
|---|---|
| Masa | 220 kg |
| Zbiornik paliwa | 15 L / 3.3 Imp gal |
| Prędkość maks. | 191.1 km/h / 118.7 mph |
Pozostałe dane
| FrontWheel | 3.50 x 18, 36 spoke |
|---|---|
| RearWheel | 3.50 x 16, 40 spoke |
| Seat Hieght | 776 mm |
| Braking 60 km/h- 0 | 14.7 m / 48.2 ft |
| Braking 100 km/h- 0 | 42.3 m / 138.8 ft |
| Standing¼Mile | 12.9 sec / 163.5 km/h / 101.6 mph |
| Prędkość maksymalna | 191.1 km/h / 118.7 mph |