Triumph Thunderbird 900 Sport
Triumph Thunderbird 900 Sport to motocykl drogowy o pojemności skokowej 885 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, poprzeczny Trzycylindrowy, DOHC, 4 zaworów na cylinder.. Moc maksymalna wynosi 82 KMprzy 8500 obr./min (rear type 75.3 KM przy 7800 obr./min). Maksymalny moment obrotowy: 76 Nm / 7.7 kgf-m / 75.9 Nm przy 6500 obr./min. Masa: 238 kg.
Lata produkcji
2000-04
Pojemność
885 ccm
Moc maksymalna
82 KMprzy 8500 obr./min (rear type 75.3 KM przy 7800 obr./min)
Moment obrotowy
76 Nm / 7.7 kgf-m / 75.9 Nm przy 6500 obr./min
Masa
238 kg
Typ silnika
Czterosuw, poprzeczny Trzycylindrowy, DOHC, 4 zaworów na cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Triumph Thunderbird 900 Sport |
|---|---|
| Rok produkcji | 2000-04 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, poprzeczny Trzycylindrowy, DOHC, 4 zaworów na cylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 885 ccm |
| Średnica x skok | 76 x 65 mm |
| Stopień sprężania | 10:1 |
| Układ zasilania | 3 x 36 mm flat slide CV Gaźniks |
| Układ zapłonowy | Digital, inductive type |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 82 KMprzy 8500 obr./min (rear type 75.3 KM przy 7800 obr./min) |
| Moment obrotowy | 76 Nm / 7.7 kgf-m / 75.9 Nm przy 6500 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet, multi-plate |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch, X-ring |
Podwozie
| Rama | High tensile steel spine |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 43 mm Forks with triple rate springs regulowane for tłumienie kompresji, tłumienie odbicia damping and napięcie wstępne sprężyny. |
| Zawieszenie tylne | Amortyzator centralny regulowane for tłumienie kompresji, tłumienie odbicia damping and napięcie wstępne sprężyny. |
| Hamulce przednie | 2 x 320 mm Tarczas, 2 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 285 mm Tarcza, 2 piston caliper |
| Opona przednia | 110/80 R17 |
| Opona tylna | 160/80 R17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1580 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 790 mm |
| Masa | 238 kg |
| Zbiornik paliwa | 15 L / 3.3 Imp gal |
| Prędkość maks. | 205.3 km/h / 127.6 mph |
Pozostałe dane
| FrontWheel | 3.50 x 17, 36 spoke |
|---|---|
| RearWheel | 4.25 x 17, 40 spoke |
| Consumption Average | 5.1 L/100 km / 19.5 km/l / 45.9 US mpg / 55.1 Imp mpg |
| Braking 60 km/h - 0 | 13.3 m /43.6 ft |
| Braking 100 km/h - 0 | 38.7 m / 127 ft |
| Standing¼Mile | 12.4 sec / 173.2 km/h / 107.6 mph |
| Prędkość maksymalna | 205.3 km/h / 127.6 mph |