Velocette LE MK II
Velocette LE MK II to motocykl drogowy o pojemności skokowej 192 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, flat Dwucylindrowy. Moc maksymalna wynosi 8 KM przy 5000 obr./min. Masa: 113.4 kg.
Lata produkcji
1950-58
Pojemność
192 ccm
Moc maksymalna
8 KM przy 5000 obr./min
Masa
113.4 kg
Typ silnika
Czterosuw, flat Dwucylindrowy
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Velocette LE MK II |
|---|---|
| Rok produkcji | 1950-58 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, flat Dwucylindrowy |
|---|---|
| Pojemność | 192 ccm |
| Średnica x skok | 50 x 49 mm |
| Stopień sprężania | 6:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zapłonowy | Coil |
| Rozrusznik | Pull handle |
| Moc maksymalna | 8 KM przy 5000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Dry, three-plate |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 3 Speed |
| Napęd końcowy | Wał kardanowy |
Podwozie
| Rama | Pressed steel frame |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowy |
| Zawieszenie tylne | Dual coil springs and spring loaded seat |
| Hamulce przednie | 5 x 0.75 in diameter offset Bęben (from 1954 width increased to 1") |
| Hamulce tylne | 5 x 0.75 in diameter offset Bęben (from 1953 width increased to 1") |
| Opona przednia | 3.00 x 19" (from 1956: 3.25 x 18") |
| Opona tylna | 3.00 x 19" (from 1956: 3.25 x 18") |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1300 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 711 mm |
| Masa | 113.4 kg |
| Zbiornik paliwa | 5.7 L / 5.7 L (from 1955: 7.4 L / 7.2 L) |
Pozostałe dane
| Carburetor | Amal 363 monobloc |
|---|---|
| Akumulator | 6V, 42W |
| Gear Ratio | 1st 2.078 / 2nd 1.105 / 3rd 0.739:1 |
| Prześwit | 114 mm |
| Wheels | Spoked |
| Kolory | Silver grey, Two-tone: Ruby, Olive green, Pale blue |
| Source | Wikipedia |