Velocette MAC
Velocette MAC to motocykl drogowy o pojemności skokowej 349 ccm. Jednostka napędowa: Four stroke, Jednocylindrowy, OHV. Moc maksymalna wynosi 15 KM przy 6300 obr./min. Masa: Pre war: 130 kg / 280 lbs, Post war: 161 kg.
Lata produkcji
1934
Pojemność
349 ccm
Moc maksymalna
15 KM przy 6300 obr./min
Masa
Pre war: 130 kg / 280 lbs, Post war: 161 kg
Typ silnika
Four stroke, Jednocylindrowy, OHV
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Velocette MAC |
|---|---|
| Rok produkcji | 1934 |
Silnik
| Typ silnika | Four stroke, Jednocylindrowy, OHV |
|---|---|
| Pojemność | 349 ccm |
| Średnica x skok | 68.5 x 96 mm |
| Stopień sprężania | 6.75:1 (from 1951) |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zapłonowy | Lucas K2F magneto |
| Rozrusznik | Nożny start |
| Moc maksymalna | 15 KM przy 6300 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Three-plate |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 4 biegi |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Single top and front down tubes and twin tube Rama kołyskowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Pre war: Webb girder style, Post war: Air-sprung Dowty Oleomatic forks |
| Zawieszenie tylne | hydrauliczna shocks |
| Hamulce przednie | 7 in., Bęben |
| Hamulce tylne | 6 in., Bęben |
| Opona przednia | 3.25 x 19 in |
| Opona tylna | 3.25 x 19 in |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1276 mm. |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 700 mm. |
| Masa | Pre war: 130 kg / 280 lbs, Post war: 161 kg |
| Zbiornik paliwa | 11.4 L / 11.4 L |
| Prędkość maks. | 121 km/h / 75 mph |
Pozostałe dane
| Production | 25 000 units |
|---|---|
| Carburetor | Amal needle-type |
| Układ wydechowy | Single, megaphone chrome silencer |
| Front Wheel | 19 in., spokes |
| Rear Wheel | 19 in., spokes |
| Prędkość maksymalna | 121 km/h / 75 mph |
| Kolory | Black/chrome |
| Source | Wikipedia |