Velocette MAF
Velocette MAF to motocykl drogowy o pojemności skokowej 349 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Jednocylindrowy, OHV. Moc maksymalna wynosi 15 KM przy 6300 obr./min.
Lata produkcji
1941
Pojemność
349 ccm
Moc maksymalna
15 KM przy 6300 obr./min
Typ silnika
Czterosuw, Jednocylindrowy, OHV
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Velocette MAF |
|---|---|
| Rok produkcji | 1941 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Jednocylindrowy, OHV |
|---|---|
| Pojemność | 349 ccm |
| Średnica x skok | 68.5 x 68.5 mm |
| Stopień sprężania | 6.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zapłonowy | Lucas K2F magneto |
| Rozrusznik | Nożny start |
| Moc maksymalna | 15 KM przy 6300 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Three-plate |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 4 biegi , foot change gearbox |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Single top and front down tubes and twin tube Rama kołyskowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Pre war: Webb girder style |
| Zawieszenie tylne | hydrauliczna shocks |
| Hamulce przednie | 7 in., sls Bęben |
| Hamulce tylne | 6 in., sls Bęben |
| Opona przednia | 3.25 x 19 in |
| Opona tylna | 3.50 x 19 in |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1321 mm. |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 700 mm. |
| Zbiornik paliwa | 11.4 L / 11.4 L |
| Prędkość maks. | 105 km/h / 65 mph |
Pozostałe dane
| Production | 1200 units, only 947 were used by the defense force |
|---|---|
| Carburetor | Amal needle-type |
| Układ wydechowy | Single, megaphone chrome silencer |
| Front Wheel | 19 in., spokes |
| Rear Wheel | 19 in., spokes |
| Prędkość maksymalna | 105 km/h / 65 mph |
| Kolory | British RAF blue |
| Source | Wikipedia, Auctionsamerica |