Velocette MSS
Velocette MSS to motocykl drogowy o pojemności skokowej 499 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Jednocylindrowy,. Moc maksymalna wynosi 27 KM przy 5000 obr./min. Masa: 170 kg.
Lata produkcji
1935
Pojemność
499 ccm
Moc maksymalna
27 KM przy 5000 obr./min
Masa
170 kg
Typ silnika
Czterosuw, Jednocylindrowy,
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Velocette MSS |
|---|---|
| Rok produkcji | 1935 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Jednocylindrowy, |
|---|---|
| Pojemność | 499 ccm |
| Średnica x skok | 86 x 86 mm |
| Stopień sprężania | 6.75:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zapłonowy | Magnetor, Lucas system |
| Rozrusznik | Nożny start |
| Moc maksymalna | 27 KM przy 5000 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 4 biegi |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowy with 2-way hydrauliczna damping |
|---|---|
| Zawieszenie tylne | Woodhead-Monroe springs with hydrauliczna damping, later Armstrong and Girling, regulowane |
| Hamulce przednie | Bęben |
| Hamulce tylne | Bęben |
| Opona przednia | 3.25 x 19 in |
| Opona tylna | 3.25 x 19 in |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1365 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 775 mm |
| Masa | 170 kg |
| Zbiornik paliwa | 19.3 L / 19.3 L |
| Prędkość maks. | 130 km/h / 80 mph |
Pozostałe dane
| Carburetor | Amal Monobloc |
|---|---|
| Układ wydechowy | Single, megaphone silencer |
| Akumulator | 6V, 60W |
| Gear Ratios | 1st 14 / 2nd 9.6 / 3rd 7.3 / 4th 5.5:1 |
| Prześwit | 140 mm |
| Front Wheel | WM2 x 19 |
| Rear Wheel | WM2 x 19 |
| Prędkość maksymalna | 130 km/h / 80 mph |
| Kolory | Black/chrome, Red/black, White/Black |
| Source | Wikipedia, Motos-anglaisis |