Velocette Thruxton Endurance
Velocette Thruxton Endurance to motocykl drogowy o pojemności skokowej 499 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Jednocylindrowy, OHV. Moc maksymalna wynosi 34 KM przy 6200 obr./min. Masa: 170 kg.
Lata produkcji
1968
Pojemność
499 ccm
Moc maksymalna
34 KM przy 6200 obr./min
Masa
170 kg
Typ silnika
Czterosuw, Jednocylindrowy, OHV
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Velocette Thruxton Endurance |
|---|---|
| Rok produkcji | 1968 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Jednocylindrowy, OHV |
|---|---|
| Pojemność | 499 ccm |
| Średnica x skok | 86 x 86 mm |
| Stopień sprężania | 8:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zapłonowy | Miller D6 with auto volt regulation |
| Rozrusznik | Nożny start |
| Moc maksymalna | 34 KM przy 6200 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 4 biegi Stałe zazębienie, o zbliżonych przełożeniach |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Tubular Rama kołyskowa, rear sub-frame detachable |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowy with hydrauliczna damping and an offset wheel spindle |
| Zawieszenie tylne | Woodhead-Monroe springs with hydrauliczna damping, later Armstrong and Girling |
| Hamulce przednie | 7 x 1 in., Bęben |
| Hamulce tylne | 7 x 1 in., Bęben |
| Opona przednia | 3.00 x 21 Trials Universal |
| Opona tylna | 4.00 x 19 Trials Universal |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1365 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 838 mm |
| Masa | 170 kg |
| Zbiornik paliwa | 11.35 L / 11.4 L |
Pozostałe dane
| Production | 121 units |
|---|---|
| Carburetor | Amal 10TT9 Monobloc |
| Układ wydechowy | Single |
| Spark Plug | Champion N3 or N4 |
| Akumulator | 6V 60W |
| Gear Ratios | 1st 11.2 / 2nd 7.7 / 3rd 5.87 / 4th 4.87:1 |
| Prześwit | 165 mm |
| Front Wheel | WM1 x 21 in |
| Rear Wheel | WM3 x 19 in |
| Kolory | Black with silver tank |
| Source | Bonhams |