Velocette Valiant
Velocette Valiant to motocykl drogowy o pojemności skokowej 192 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, flat Dwucylindrowy. Moc maksymalna wynosi 12 KM przy 6000 obr./min (from 1958 przy 7000 obr./min). Masa: 115.7 kg.
Lata produkcji
1956-64
Pojemność
192 ccm
Moc maksymalna
12 KM przy 6000 obr./min (from 1958 przy 7000 obr./min)
Masa
115.7 kg
Typ silnika
Czterosuw, flat Dwucylindrowy
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Velocette Valiant |
|---|---|
| Rok produkcji | 1956-64 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, flat Dwucylindrowy |
|---|---|
| Pojemność | 192 ccm |
| Średnica x skok | 50 x 49 mm |
| Stopień sprężania | 8.5:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zapłonowy | Coil |
| Rozrusznik | Nożny start |
| Moc maksymalna | 12 KM przy 6000 obr./min (from 1958 przy 7000 obr./min) |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Dry, three-plate |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 4 biegi Stałe zazębienie |
| Napęd końcowy | Wał kardanowy |
Podwozie
| Rama | Duplex frame with single top tube |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowy |
| Zawieszenie tylne | Woodhead-Monroe springs with hydrauliczna damping |
| Hamulce przednie | 5 x 1" Bęben |
| Hamulce tylne | 5 x 1" Bęben |
| Opona przednia | 3.25 x 18" |
| Opona tylna | 3.25 x 18" |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1300 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 737 mm |
| Masa | 115.7 kg |
| Zbiornik paliwa | 13.6 L / 13.6 L |
Pozostałe dane
| Production | 1600 units |
|---|---|
| Carburetor | 2 x Amal 363 monobloc |
| Układ wydechowy | Twin with torpedo shaped silencers |
| Akumulator | 6V, 42W |
| Gear Ratio | 1st 2.078 / 2nd 1.353 / 3rd 1.0 / 4th 0.739:1 |
| Prześwit | 152 mm |
| Wheels | Spoked |
| Recommended Top Speed | 97 km/h / 60 mph |
| Kolory | Black, green |
| Source | Rider Magazine |