Velocette Venom
Velocette Venom to motocykl drogowy o pojemności skokowej 499 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Jednocylindrowy,. Moc maksymalna wynosi 34 KM przy 6200 obr./min. Masa: 177 kg.
Lata produkcji
1955-70
Pojemność
499 ccm
Moc maksymalna
34 KM przy 6200 obr./min
Masa
177 kg
Typ silnika
Czterosuw, Jednocylindrowy,
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Velocette Venom |
|---|---|
| Rok produkcji | 1955-70 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Jednocylindrowy, |
|---|---|
| Pojemność | 499 ccm |
| Średnica x skok | 86 x 86 mm |
| Stopień sprężania | 8.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zapłonowy | Pasek zębatyn dynamo, after 1962: Lucas system |
| Rozrusznik | Nożny start |
| Moc maksymalna | 34 KM przy 6200 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Dry, three-plate |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 4 biegi Stałe zazębienie, o zbliżonych przełożeniach |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowy with hydrauliczna damping and an offset wheel spindle |
|---|---|
| Zawieszenie tylne | Woodhead-Monroe springs with hydrauliczna damping, later Armstrong and Girling, regulowane |
| Hamulce przednie | 7.5 x 1.5 in Bęben |
| Hamulce tylne | 7 x 1 in Bęben |
| Opona przednia | 3.25 x 19 in |
| Opona tylna | 3.25 x 19 in |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1365 mm |
|---|---|
| Masa | 177 kg |
| Zbiornik paliwa | 13.6 L / 13.6 L |
| Prędkość maks. | 161 km/h / 100 mph |
Pozostałe dane
| Production | 5 721 units |
|---|---|
| Układ wydechowy | Single |
| Spark Plug | KLG FE100 / Champion N3 / NGK B8ES, Lodge 3HLN |
| Front Wheel | WM2 x 19 |
| Rear Wheel | WM2 x 19 |
| Prędkość maksymalna | 161 km/h / 100 mph |
| Kolory | Black with gold pin striping |
| Source | Wikipedia |