Velocette Venom Scrambler
Velocette Venom Scrambler to motocykl klasyczny / retro o pojemności skokowej 499 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Jednocylindrowy. Moc maksymalna wynosi 39 KM przy 6200 obr./min. Masa: 152 kg.
Lata produkcji
1955
Pojemność
499 ccm
Moc maksymalna
39 KM przy 6200 obr./min
Masa
152 kg
Typ silnika
Czterosuw, Jednocylindrowy
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Velocette Venom Scrambler |
|---|---|
| Rok produkcji | 1955 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Jednocylindrowy |
|---|---|
| Pojemność | 499 ccm |
| Średnica x skok | 86 x 86 mm |
| Stopień sprężania | 8.75:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zapłonowy | BTH racing magneto |
| Rozrusznik | Nożny start |
| Moc maksymalna | 39 KM przy 6200 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 4 biegi Stałe zazębienie, o zbliżonych przełożeniach |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Tubular Rama kołyskowa, rear sub-frame detachable |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowy with hydrauliczna damping and an offset wheel spindle |
| Zawieszenie tylne | Woodhead-Monroe springs with hydrauliczna damping, later Armstrong and Girling |
| Hamulce przednie | 7 x 1 in. Bęben |
| Hamulce tylne | 7 x 1 in. Bęben |
| Opona przednia | 3.25 x 19 in or 3.00 x 21 in knobbies, Avon or Dunlop |
| Opona tylna | 4.00 x 19 in knobbies, Avon or Dunlop |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1365 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 838 mm |
| Masa | 152 kg |
| Zbiornik paliwa | 11.35 L / 11.4 L |
Pozostałe dane
| Carburetor | Amal 10TT9 Monobloc |
|---|---|
| Układ wydechowy | Single |
| Spark Plug | Champion N3 or N4 |
| Gear Ratios | 1st 16.65 / 2nd 11.41 / 3rd 8.58 / 4th 7.2:1 |
| Prześwit | 165 mm |
| Front Wheel | WM1 x 21 in |
| Rear Wheel | WM3 x 19 in |
| Kolory | Black with silver tank |
| Source | Wikipedia, Southriders-mc |