Velocette Venom Thruxton
Velocette Venom Thruxton to motocykl drogowy o pojemności skokowej 499 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Jednocylindrowy, OHV. Moc maksymalna wynosi 41 KM przy 6200 obr./min. Masa: 170 kg.
Lata produkcji
1965-70
Pojemność
499 ccm
Moc maksymalna
41 KM przy 6200 obr./min
Masa
170 kg
Typ silnika
Czterosuw, Jednocylindrowy, OHV
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Velocette Venom Thruxton |
|---|---|
| Rok produkcji | 1965-70 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Jednocylindrowy, OHV |
|---|---|
| Pojemność | 499 ccm |
| Średnica x skok | 86 x 86 mm |
| Stopień sprężania | 9.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zapłonowy | Miller D6 with auto volt regulation |
| Rozrusznik | Nożny start |
| Moc maksymalna | 41 KM przy 6200 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Dry, three-plate |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 4 biegi Stałe zazębienie, o zbliżonych przełożeniach |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Single down-tube and twin bottom rails |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowy with hydrauliczna damping and an offset wheel spindle |
| Zawieszenie tylne | Woodhead-Monroe springs with hydrauliczna damping, later Armstrong and Girling, regulowane |
| Hamulce przednie | 7.5 x 1.5 in Bęben |
| Hamulce tylne | 7 x 1 in Bęben |
| Opona przednia | 3.00 x 19 in, ribbed |
| Opona tylna | 3.50 x 19 in, studded |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1365 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 775 mm |
| Masa | 170 kg |
| Zbiornik paliwa | 19.3 L / 19.3 L |
| Prędkość maks. | 193 km/h / 120 mph |
Pozostałe dane
| Carburetor | Amal 5GP2 Gaźnik |
|---|---|
| Układ wydechowy | Single, megaphone |
| Spark Plug | KLG FE220 / NGK B9ES |
| Akumulator | 6V, 60W |
| Gear Ratios | 1st 8.4 / 2nd 6.3 / 3rd 4.83 / 4th 4.4:1 (TT o zbliżonych przełożeniach Opcjonalne) |
| Prześwit | 140 mm |
| Front Wheel | WM2 x 19 |
| Rear Wheel | WM2 x 19 |
| Zużycie paliwa | 3.9 L/100 km / 25.5 km/L / 60 US mpg |
| Braking 48 km/h / 30 mph - 0 | 30.5 ft / 9.3 m |
| Turning Circle | 4.9 m / 16 ft |
| Prędkość maksymalna | 193 km/h / 120 mph |
| Kolory | Black/metallic silver, Deep blue/metallic silveer |
| Source | Wikipedia |