Velocette Viper
Velocette Viper to motocykl drogowy o pojemności skokowej 349 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Jednocylindrowy. Moc maksymalna wynosi 28 KM przy 7000 obr./min. Masa: 165 kg.
Lata produkcji
1956-68
Pojemność
349 ccm
Moc maksymalna
28 KM przy 7000 obr./min
Masa
165 kg
Typ silnika
Czterosuw, Jednocylindrowy
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Velocette Viper |
|---|---|
| Rok produkcji | 1956-68 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Jednocylindrowy |
|---|---|
| Pojemność | 349 ccm |
| Średnica x skok | 72 x 86 mm |
| Stopień sprężania | 8.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zapłonowy | Pasek zębatyn dynamo, after 1962: Lucas system |
| Rozrusznik | Nożny start |
| Moc maksymalna | 28 KM przy 7000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Dry, three-plate |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 4 biegi Stałe zazębienie, o zbliżonych przełożeniach |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowy with hydrauliczna tłumienie kompresji and tłumienie odbicia damping |
|---|---|
| Zawieszenie tylne | Woodhead-Monroe springs with hydrauliczna damping, later Armstrong and Girling, regulowane |
| Hamulce przednie | 7.5 x 1.5 in., Bęben |
| Hamulce tylne | 7 x 1 in., Bęben |
| Opona przednia | 3.25 x 19 in |
| Opona tylna | 3.25 x 19 in |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1353 mm |
|---|---|
| Masa | 165 kg |
| Zbiornik paliwa | 13.6 L / 13.6 L |
| Prędkość maks. | 91 mph |
Pozostałe dane
| Układ wydechowy | Single |
|---|---|
| Spark Plug | KLG FE100 / Champion N3 / NGK B8ES, Lodge 3HLN |
| Akumulator | 6V |
| Front Wheel | WM2 x 19 |
| Rear Wheel | WM2 x 19 |
| Promień skrętu | 4.9 m / 16 ft. |
| Prędkość maksymalna | 91 mph |
| Kolory | Willow green |
| Source | Wikipedia |