Velocette Viper Scrambler
Velocette Viper Scrambler to motocykl klasyczny / retro o pojemności skokowej 349 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Jednocylindrowy. Moc maksymalna wynosi 29 KM przy 7000 obr./min. Masa: 152 kg.
Lata produkcji
1958-68
Pojemność
349 ccm
Moc maksymalna
29 KM przy 7000 obr./min
Masa
152 kg
Typ silnika
Czterosuw, Jednocylindrowy
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Velocette Viper Scrambler |
|---|---|
| Rok produkcji | 1958-68 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Jednocylindrowy |
|---|---|
| Pojemność | 349 ccm |
| Średnica x skok | 72 x 86 mm |
| Stopień sprężania | 9.3:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zapłonowy | BTH racing magneto |
| Rozrusznik | Nożny start |
| Moc maksymalna | 29 KM przy 7000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Dry, three-plate |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 4 biegi Stałe zazębienie, o zbliżonych przełożeniach, foot controlled |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowy with hydrauliczna tłumienie kompresji and tłumienie odbicia damping |
|---|---|
| Zawieszenie tylne | Woodhead-Monroe springs with hydrauliczna damping, later Armstrong and Girling, regulowane |
| Hamulce przednie | 7 x 1 in., Bęben |
| Hamulce tylne | 7 x 1 in., Bęben |
| Opona przednia | 3.00 x 21 in |
| Opona tylna | 4.00 x 19 in |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1365 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 838 mm. |
| Masa | 152 kg |
| Zbiornik paliwa | 11 L / 11.4 L |
Pozostałe dane
| Carburetor | Amal TT Monobloc |
|---|---|
| Układ wydechowy | Single, megaphone silencer |
| Spark Plug | KLG FE100 / Champion N3 / NGK B8ES, Lodge 3HLN |
| Akumulator | 6V |
| Gear Ratios | 1st 17.9 / 2nd 12.46 / 3rd 9.5 / 4th 7.85:1 |
| Prześwit | 165 mm. |
| Wheels | Light alloy rims, spokes |
| Front Wheel | WM1 x 21 |
| Rear Wheel | WM3 x 19 |
| Promień skrętu | 4.9 m / 16 ft. |
| Kolory | Black/chrome, Red/black, White/black |