Velocette Vogue LE
Velocette Vogue LE to motocykl drogowy o pojemności skokowej 192 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, flat Dwucylindrowy. Moc maksymalna wynosi 8 KM przy 5000 obr./min. Masa: 150 kg.
Lata produkcji
1963-68
Pojemność
192 ccm
Moc maksymalna
8 KM przy 5000 obr./min
Masa
150 kg
Typ silnika
Czterosuw, flat Dwucylindrowy
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Velocette Vogue LE |
|---|---|
| Rok produkcji | 1963-68 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, flat Dwucylindrowy |
|---|---|
| Pojemność | 192 ccm |
| Średnica x skok | 50 x 49 mm |
| Stopień sprężania | 7:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zapłonowy | Coil |
| Rozrusznik | Nożny start |
| Moc maksymalna | 8 KM przy 5000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Dry, three-plate |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 4 biegi |
| Napęd końcowy | Wał kardanowy |
Podwozie
| Rama | Pressed steel frame, body panels fibreglass |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowy |
| Zawieszenie tylne | Dual coil springs and spring loaded seat |
| Hamulce przednie | 5 x 1" Bęben |
| Hamulce tylne | 5 x 1" Bęben |
| Opona przednia | 3.25 x 18" |
| Opona tylna | 3.25 x 18" |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1311 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 711 mm |
| Masa | 150 kg |
| Zbiornik paliwa | 11.4 L / 11.4 L |
| Prędkość maks. | 97 km/h / 60 mph |
Pozostałe dane
| Production | 381 units |
|---|---|
| Carburetor | Amal 363 monobloc |
| Akumulator | 6V, 42W (from 1965: 12V 80W) |
| Gear Ratio | 1st 2.078 / 2nd 1.353 / 3rd 1.0 / 4th 0.739:1 |
| Prześwit | 114 mm |
| Wheels | Spoked |
| Zużycie paliwa | 2.5 L/100 km / 40 km/L /95 US mpg |
| Prędkość maksymalna | 97 km/h / 60 mph |
| Kolory | Porcelain white, Off-white and stone, Ivory and stone, White and grey |