Vespa 90
Vespa 90 to motocykl drogowy. Jednostka napędowa: Dwusuw, Jednocylindrowy. Moc maksymalna wynosi 6 KM przy 6000rpm. Masa: 73 kg.
Lata produkcji
1963-84
Moc maksymalna
6 KM przy 6000rpm
Masa
73 kg
Typ silnika
Dwusuw, Jednocylindrowy
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Vespa 90 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1963-84 |
Silnik
| Typ silnika | Dwusuw, Jednocylindrowy |
|---|---|
| Stopień sprężania | 8.7:1 |
| Układ chłodzenia | Forced Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | Rotary valve |
| Układ zapłonowy | Flywheel magneto coil |
| Rozrusznik | Nożny start |
| Moc maksymalna | 6 KM przy 6000rpm |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Oil bath, multi plate |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 3 gears (4 gears for the SS and Racer) |
| Napęd końcowy | Direct drive |
Podwozie
| Rama | Pressed sheet steel with streamlined Rama samonośna structure |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Coil spring and hydrauliczna shock absorber |
| Zawieszenie tylne | Coil spring and hydrauliczna shock absorber |
| Hamulce przednie | 125 mm Bęben |
| Hamulce tylne | 150 mm Bęben |
| Opona przednia | 3 x 10" |
| Opona tylna | 3 x 10" |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1180 mm |
|---|---|
| Masa | 73 kg |
| Zbiornik paliwa | 5.2 L / 4.9 L |
| Prędkość maks. | 93 km/h / 57.8 mph |
Pozostałe dane
| Bore and Stroke | 47 x 51 mm |
|---|---|
| Mixture | 1:50 |
| Carburettor | Dell'Orto SHB 16/10 |
| Akumulator | 6V |
| Spark Plug | Bosch W340 T1/T or /U, Champion L86 |
| Gear ratios for SS and Racer | 1st 14.74 / 2nd 9.80 / 3rd 7.06 / 4th 5.31:1 |
| Wheels | Pressed steel flanges, interchangeable, split rims |
| Prześwit | 225 mm. |
| Promień skrętu | 1650 mm |
| Reserve | 0.7 L / 0.7 L |
| Consumption | 1.8 L/100 km / 55 km/l / 130 US mpg |
| Prędkość maksymalna | 93 km/h / 57.8 mph |