Vespa 98
Vespa 98 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 98 ccm. Jednostka napędowa: Dwusuw, Jednocylindrowy. Moc maksymalna wynosi 3.2 KM. Masa: 60 kg.
Lata produkcji
1946-55
Pojemność
98 ccm
Moc maksymalna
3.2 KM
Masa
60 kg
Typ silnika
Dwusuw, Jednocylindrowy
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Vespa 98 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1946-55 |
Silnik
| Typ silnika | Dwusuw, Jednocylindrowy |
|---|---|
| Pojemność | 98 ccm |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zapłonowy | Volcano magneto |
| Rozrusznik | Nożny start |
| Moc maksymalna | 3.2 KM |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | Continuous speed variator gearbox |
|---|---|
| Napęd końcowy | Direct drive |
Podwozie
| Rama | Pressed sheet steel with streamlined Rama samonośna structure |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Elastic with spiral steel springs |
| Zawieszenie tylne | Rubber buffers |
| Hamulce przednie | Bęben |
| Hamulce tylne | Bęben |
| Opona przednia | 3.5 x 8" |
| Opona tylna | 3.5 x 8" |
Wymiary i masa
| Masa | 60 kg |
|---|---|
| Zbiornik paliwa | 5 L / 4.9 L |
| Prędkość maks. | 60 km/h / 37 mph |
Pozostałe dane
| Production | 36 126 units |
|---|---|
| Bore and Stroke | 50 x 50 mm |
| Carburettor | Dell'Orto T2 16/17 |
| Akumulator | 6V |
| Wheels | Pressed steel flanges, interchangeable, split rims |
| Consumption | 2.0 L/100 km / 50 km/l / 118 US mpg |
| Prędkość maksymalna | 60 km/h / 37 mph |
| Kolory | Silver, Metallic Green |
| Source | Wikipedia |