Vespa 98 Corsa
Vespa 98 Corsa to motocykl drogowy o pojemności skokowej 98 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Jednocylindrowy. Moc maksymalna wynosi 6 KM przy 6000rpm. Masa: 73 kg.
Lata produkcji
1947
Pojemność
98 ccm
Moc maksymalna
6 KM przy 6000rpm
Masa
73 kg
Typ silnika
Czterosuw, Jednocylindrowy
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Vespa 98 Corsa |
|---|---|
| Rok produkcji | 1947 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Jednocylindrowy |
|---|---|
| Pojemność | 98 ccm |
| Stopień sprężania | 8.7:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem, forced |
| Układ zasilania | Rotary valve |
| Układ zapłonowy | Flywheel magneto coil |
| Rozrusznik | Nożny start |
| Moc maksymalna | 6 KM przy 6000rpm |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wielotarczowe steel Tarczas in oil bath |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 3 speed |
| Napęd końcowy | Direct drive |
Podwozie
| Rama | Pressed sheet steel with streamlined Rama samonośna structure |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Coil springs and caplipers shock absorber |
| Zawieszenie tylne | Leaf spring |
| Hamulce przednie | Bęben |
| Hamulce tylne | Bęben |
| Opona przednia | 3.5 x 8" |
| Opona tylna | 3.5 x 8" |
Wymiary i masa
| Masa | 73 kg |
|---|---|
| Zbiornik paliwa | 5.2 L / 4.9 L |
| Prędkość maks. | 100 km/h / 62 mph |
Pozostałe dane
| Bore and Stroke | 50 x 50 mm |
|---|---|
| Mixture | 1:50 |
| Carburettor | Dell'Orto T2 17 |
| Akumulator | 6V |
| Spark Plug | Bosch W340 T1/T or /U, Champion L86 |
| Wheels | Pressed steel flanges, interchangeable, split rims |
| Prędkość maksymalna | 100 km/h / 62 mph |