Yamaha DT 120MX
Yamaha DT 120MX to motocykl motocrossowy o pojemności skokowej 123 ccm. Jednostka napędowa: Dwusuw, Jednocylindrowy, reed-valve. Moc maksymalna wynosi 14 KM / 10.3 k, W przy 6500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 1.5 kgf-m / 15.2 Nm przy 6500 obr./min. Masa: 96 kg.
Lata produkcji
1981
Pojemność
123 ccm
Moc maksymalna
14 KM / 10.3 k, W przy 6500 obr./min
Moment obrotowy
1.5 kgf-m / 15.2 Nm przy 6500 obr./min
Masa
96 kg
Typ silnika
Dwusuw, Jednocylindrowy, reed-valve
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Yamaha DT 120MX |
|---|---|
| Rok produkcji | 1981 |
Silnik
| Typ silnika | Dwusuw, Jednocylindrowy, reed-valve |
|---|---|
| Pojemność | 123 ccm |
| Średnica x skok | 56 х 50 mm |
| Stopień sprężania | 7.2:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | Single 24 mm Mikuni |
| Układ zapłonowy | Flywheel Magneto |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 14 KM / 10.3 k, W przy 6500 obr./min |
| Moment obrotowy | 1.5 kgf-m / 15.2 Nm przy 6500 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet Wielotarczowe |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowys |
|---|---|
| Zawieszenie tylne | Monocross |
| Hamulce przednie | Bęben |
| Hamulce tylne | Bęben |
| Opona przednia | 2.75-21 |
| Opona tylna | 3.50-18 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1325 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 855 mm |
| Masa | 96 kg |
| Zbiornik paliwa | 7 L / 1.58 gal |
| Prędkość maks. | 74 mph |
Pozostałe dane
| Pojemność oleju | 0.9 L |
|---|---|
| Prześwit | 265 mm |
| Consumption Average | 79 mpg |
| Standing¼Mile | 19.9 sec |
| Prędkość maksymalna | 74 mph |