Yamaha DT 250
Yamaha DT 250 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 246 ccm. Jednostka napędowa: Dwusuw, Jednocylindrowy. Moc maksymalna wynosi 17 KM 12.6 k, W przy 6000 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 20.7 Nm przy 5500 obr./min. Masa: 131 kg.
Lata produkcji
1978
Pojemność
246 ccm
Moc maksymalna
17 KM 12.6 k, W przy 6000 obr./min
Moment obrotowy
20.7 Nm przy 5500 obr./min
Masa
131 kg
Typ silnika
Dwusuw, Jednocylindrowy
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Yamaha DT 250 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1978 |
Silnik
| Typ silnika | Dwusuw, Jednocylindrowy |
|---|---|
| Pojemność | 246 ccm |
| Średnica x skok | 70 x 64 mm |
| Stopień sprężania | 6.8:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | Single 28mm Mikuni, VM28SS |
| Układ zapłonowy | External-rotor magneto; CDI; six-volt battery |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 17 KM 12.6 k, W przy 6000 obr./min |
| Moment obrotowy | 20.7 Nm przy 5500 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Double-downtube, full-Rama kołyskowa, mild-steel frame; tubular-section, mild-steel swing arm |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Oil-damped, coil-spring fork with forward-mounted axle and |
| Zawieszenie tylne | De, Gaźnikon-type, nitrogen-charged mono-shock producing |
| Hamulce przednie | Conical hub with Bęben brake |
| Hamulce tylne | Conical hub with rod-actuated Bęben brake |
| Opona przednia | 3.00-21 |
| Opona tylna | 4.00-18 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1420 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 856 mm |
| Masa | 131 kg |
| Zbiornik paliwa | 8.5 L / 2.2 gal |
Pozostałe dane
| Gear Ratio | 1st 33/13, 2.538 / 2nd 34/19, 1.789 3rd 26/20, 1.300 / 4th 23/23, 1.000 /5th 20/26, 0.769 |
|---|---|
| Prześwit | 255 mm |