Yamaha FJ 1100
Yamaha FJ 1100 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 1097 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny, DOHC, 4 zaworów na cylinder.. Moc maksymalna wynosi 125 KM / 91.1 k, W przy 9000 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 86 Nm przy 8000 obr./min. Masa: 252 kg.
Lata produkcji
1984
Pojemność
1097 ccm
Moc maksymalna
125 KM / 91.1 k, W przy 9000 obr./min
Moment obrotowy
86 Nm przy 8000 obr./min
Masa
252 kg
Typ silnika
Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny, DOHC, 4 zaworów na cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Yamaha FJ 1100 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1984 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny, DOHC, 4 zaworów na cylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 1097 ccm |
| Średnica x skok | 74 x 63.8 mm |
| Stopień sprężania | 9.5:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem i olejem |
| Układ zasilania | 4x Mikuni BS36 Gaźniks. |
| Układ zapłonowy | T.C.I |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 125 KM / 91.1 k, W przy 9000 obr./min |
| Moment obrotowy | 86 Nm przy 8000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet, multiple Tarczas, hydrauliczna operated |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch 2.470 (42/17) |
Podwozie
| Rama | Steel, Rama podwójna kołyskowa frame |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 41mm Stanchion tube, 3-way position regulowane napięcie wstępne damping, 3-way regulowane napięcie wstępne sprężyny. hydrauliczna anti-dive |
| Zawieszenie tylne | Jeden amortyzator 17-way regulowane tłumienie odbicia damping 12-way napięcie wstępne sprężyny |
| Hamulce przednie | 2x 282mm Tarczas 2 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 282mm Tarcza 2 piston caliper |
| Opona przednia | 120/80 V16 |
| Opona tylna | 150/80 V16 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1490 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 780 mm |
| Masa | 252 kg |
| Zbiornik paliwa | 24.5 L / 6.3 gal |
| Prędkość maks. | 146 mph / 235 km/h |
Pozostałe dane
| Pojemność oleju | 4.2 Ltres |
|---|---|
| Spark Plug | NGK, DPR8EA-9 |
| Primary Red. System & Ratio | Spur Gear / 1.750 (98/56) |
| Gear Ratio | 1st 2.857 (40/14) 2nd 2.000 (36/18) 3rd 1.571 (33/21) 4th 1.291 (31/24) 5th 1.115 (29/26) |
| Prześwit | 140 mm |
| Consumption Average | 34 mpg 14km/lit |
| Braking 60 - 0 / 100 - 0 | - / 36.9 m |
| Standing¼Mile | 10.7 sec / 125.3 mph 200 km/h |
| Prędkość maksymalna | 146 mph / 235 km/h |
| Road Test | Bike 1984 Group Test, Cycle World, Motosprint Group Test 1985Rider Group Test |