Yamaha FJ 1200A
Yamaha FJ 1200A to motocykl drogowy o pojemności skokowej 1188 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny, DOHC, 4 valves per cylinder.. Moc maksymalna wynosi 130 KM / 94.9 k, W przy 9000 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 108 Nm przy 7500 obr./min. Masa: 259 kg.
Lata produkcji
1995-97
Pojemność
1188 ccm
Moc maksymalna
130 KM / 94.9 k, W przy 9000 obr./min
Moment obrotowy
108 Nm przy 7500 obr./min
Masa
259 kg
Typ silnika
Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny, DOHC, 4 valves per cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Yamaha FJ 1200A |
|---|---|
| Rok produkcji | 1995-97 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny, DOHC, 4 valves per cylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 1188 ccm |
| Średnica x skok | 77 x 63.8 mm |
| Stopień sprężania | 9.7:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem i olejem |
| Układ zasilania | 4x, Mikuni BS36 36 mm Gaźniks |
| Układ zapłonowy | TCI (Transistor Controlled Ignition) |
| Rozrusznik | Starting |
| Moc maksymalna | 130 KM / 94.9 k, W przy 9000 obr./min |
| Moment obrotowy | 108 Nm przy 7500 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet, multiple Tarczas, hydrauliczna operated |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch 2.353 (40/17) |
Podwozie
| Rama | Steel, dwubelkowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowy with 3-way napięcie wstępne and damping adjustment |
| Zawieszenie tylne | Monocross Amortyzator centralny 5-way napięcie wstępne and 5-way damping adjustment |
| Hamulce przednie | 2x 282mm Tarczas |
| Hamulce tylne | Single 282mm Tarcza |
| Opona przednia | 120/70-VR17 |
| Opona tylna | 150/80 V16 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1490 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 780 mm |
| Masa | 259 kg |
| Zbiornik paliwa | 22 L / 5.8 gal |
| Prędkość maks. | 244.3 km/h / 151.6 mph |
Pozostałe dane
| Engine Oil | 20W/40 |
|---|---|
| Pojemność oleju | 4.2 L |
| Spark Plug | NGK, DP8EA-9 |
| Max Power Rear Tyre | 112.5 KM przy 8600 obr./min |
| Primary Red. System & Ratio | Spur Gear1.750 (98/56) |
| Gear Ratio | 1st 2.857 (40/14) 2nd 2.000 (36/18) 3rd 1.571 (33/21) 4th 1.291 (31/24) 5th 1.115 (29/26) |
| Prześwit | 140 mm |
| Consumption Average | 14.5 km/lit |
| Braking 60 - 0 / 100 - 0 | 14.1 m / 40.0 m |
| Standing¼Mile | 10.9 sec / 200.3 km/h |
| Prędkość maksymalna | 244.3 km/h / 151.6 mph |