Yamaha FJ 600
Yamaha FJ 600 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 598 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny. DOHC, 2 zaworów na cylinder.. Moc maksymalna wynosi 72 KM / 52.5 k, W przy 10000 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 53.9 Nm przy 8000 obr./min. Masa: 208 kg.
Lata produkcji
1984-
Pojemność
598 ccm
Moc maksymalna
72 KM / 52.5 k, W przy 10000 obr./min
Moment obrotowy
53.9 Nm przy 8000 obr./min
Masa
208 kg
Typ silnika
Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny. DOHC, 2 zaworów na cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Yamaha FJ 600 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1984- |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny. DOHC, 2 zaworów na cylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 598 ccm |
| Średnica x skok | 58.5 x 55.7 mm |
| Stopień sprężania | 10.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | 4x Mikuni BS32 Gaźniks |
| Układ zapłonowy | Hitachi TID 14-31, Transistor TCI |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 72 KM / 52.5 k, W przy 10000 obr./min |
| Moment obrotowy | 53.9 Nm przy 8000 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowys |
|---|---|
| Zawieszenie tylne | Monocross rising rate with 5-way napięcie wstępne |
| Hamulce przednie | 2x 267mm Tarczas 2 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 267mm Tarcza 1 piston caliper |
| Opona przednia | 90/90 V18 |
| Opona tylna | 110/90 V18 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1424 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 790 mm |
| Masa | 208 kg |
| Zbiornik paliwa | 21.5 L |
| Prędkość maks. | 129 mph |
Pozostałe dane
| Prześwit | 150 mm |
|---|---|
| Consumption Average | 56 mpg |
| Braking 60 - 0 / 100 - 0 | - / 36.5m |
| Standing¼Mile | 12.4 sec / 107.5 mph |
| Prędkość maksymalna | 129 mph |