Yamaha FJR 1300A
Yamaha FJR 1300A to motocykl turystyczny o pojemności skokowej 1298 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny, DOHC, 4 zaworów na cylinder.. Moc maksymalna wynosi 145 KM / 105.7 k, W przy 8500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 125 Nm / 13.7kgf-m / 99.1 ft-lb przy 6000 obr./min. Masa: 291 kg.
Lata produkcji
2005
Pojemność
1298 ccm
Moc maksymalna
145 KM / 105.7 k, W przy 8500 obr./min
Moment obrotowy
125 Nm / 13.7kgf-m / 99.1 ft-lb przy 6000 obr./min
Masa
291 kg
Typ silnika
Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny, DOHC, 4 zaworów na cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Yamaha FJR 1300A |
|---|---|
| Rok produkcji | 2005 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny, DOHC, 4 zaworów na cylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 1298 ccm |
| Średnica x skok | 79 x 66.2 mm |
| Stopień sprężania | 10.8:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą, |
| Układ zasilania | Mikuni 42mm throttle body F.I. |
| Układ zapłonowy | CDI |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 145 KM / 105.7 k, W przy 8500 obr./min |
| Moment obrotowy | 125 Nm / 13.7kgf-m / 99.1 ft-lb przy 6000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet, multiple Tarczas, cable operated |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
| Napęd końcowy | Wał kardanowy |
Podwozie
| Rama | aluminiowa, dwubelkowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 48mm Soqi Widelec teleskopowy w/regulowane napięcie wstępne, tłumienie kompresji and tłumienie odbicia damping |
| Zawieszenie tylne | Jeden amortyzator , link-type, w/regulowane napięcie wstępne and tłumienie odbicia damping |
| Hamulce przednie | 2x 320mm Tarczas 4 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 283mm Tarcza 2 piston caliper |
| Opona przednia | 120/70 ZR17 |
| Opona tylna | 180/55 ZR17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1545 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 805 mm to 825 mm |
| Masa | 291 kg |
| Zbiornik paliwa | 25 Liters / 25.0 L |
| Prędkość maks. | 249 km/h / 154.7 mp |
Pozostałe dane
| Spark Plug | NGK, CR8E |
|---|---|
| Prześwit | 130 mm |
| Consumption Average | 18.5 km/lit |
| Standing¼Mile | 11.0 sec |
| Prędkość maksymalna | 249 km/h / 154.7 mp |
| Reviews | FJR1300INFO/Heated grips for the Yamaha FJR1300 |