Yamaha FZ-1 Fazer
Yamaha FZ-1 Fazer to motocykl naked / street o pojemności skokowej 998 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC, 5 zawory na cylinder. Moc maksymalna wynosi 146.8 KM /108 k, Wprzy 11000rpm. Maksymalny moment obrotowy: 106 Nm /10.5 kgf-m / 76.7 ft-lb przy 8000 obr./min. Masa: 221 kg.
Lata produkcji
2014
Pojemność
998 ccm
Moc maksymalna
146.8 KM /108 k, Wprzy 11000rpm
Moment obrotowy
106 Nm /10.5 kgf-m / 76.7 ft-lb przy 8000 obr./min
Masa
221 kg
Typ silnika
Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC, 5 zawory na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Yamaha FZ-1 Fazer |
|---|---|
| Rok produkcji | 2014 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC, 5 zawory na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 998 ccm |
| Średnica x skok | 77 X 53.6 mm |
| Stopień sprężania | 11.5:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | Wtrysk paliwa |
| Układ zapłonowy | Digital TCI: Transistor Controlled Ignition with 32-bit ECU |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 146.8 KM /108 k, Wprzy 11000rpm |
| Moment obrotowy | 106 Nm /10.5 kgf-m / 76.7 ft-lb przy 8000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet, multiple Tarczas, hydrauliczna operated |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | O-ring Łańcuch |
Podwozie
| Rama | aluminiowa die-cast, kratownicowa shaped |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowy upside forks, |
| Zawieszenie tylne | Link-type Wahacz, |
| Hamulce przednie | 2x 320mm Tarczas 4 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 245mm Tarcza 1 piston caliper |
| Opona przednia | 120/70 ZR17 |
| Opona tylna | 190/50 ZR17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1461 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 815 mm |
| Masa | 221 kg |
| Zbiornik paliwa | 18 L / 4.76 gal |
Pozostałe dane
| FrontWheel Travel | 130 mm |
|---|---|
| Prześwit | 135 mm |