Yamaha FZ 600
Yamaha FZ 600 to motocykl naked / street o pojemności skokowej 599 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC, 2 zaworów na cylinder.. Moc maksymalna wynosi 54.6 KM / 39.8 k, W przy 9400 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 44 Nm przy 7500 obr./min. Masa: 200 kg.
Lata produkcji
1986
Pojemność
599 ccm
Moc maksymalna
54.6 KM / 39.8 k, W przy 9400 obr./min
Moment obrotowy
44 Nm przy 7500 obr./min
Masa
200 kg
Typ silnika
Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC, 2 zaworów na cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Yamaha FZ 600 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1986 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC, 2 zaworów na cylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 599 ccm |
| Średnica x skok | 58.5 x 55.7 mm |
| Stopień sprężania | 10.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | 4X BS30 Mikuni Gaźniks |
| Układ zapłonowy | Transistorized |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 54.6 KM / 39.8 k, W przy 9400 obr./min |
| Moment obrotowy | 44 Nm przy 7500 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Zawieszenie przednie | 36mm Kayaba forks air pressure |
|---|---|
| Zawieszenie tylne | Showa single shock |
| Hamulce przednie | 2x 269mm Tarczas 2 piston caliper |
| Hamulce tylne | Single 240mm Tarcza 1 piston caliper |
| Opona przednia | 100/90-16 |
| Opona tylna | 120/80-18 |
Wymiary i masa
| Masa | 200 kg |
|---|---|
| Zbiornik paliwa | 16 L |
| Prędkość maks. | 208.8 km/h |
Pozostałe dane
| Max Power Rear Tyre | 54.6 KM przy 9400 obr./min |
|---|---|
| Consumption Average | 18.4 km/lit |
| Braking 60 - 0 / 100 - 0 | 13.9 m / 42.0 m |
| Standing¼Mile | 12.4 sec / 169.1 km/h |
| Prędkość maksymalna | 208.8 km/h |
| Road Test | Cycle World 1986 |