Yamaha FZ 750Genesis
Yamaha FZ 750Genesis to motocykl naked / street o pojemności skokowej 749 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny, DOHC, 5 zaworów na cylinder. Moc maksymalna wynosi 105 KM / 74.4 k, W przy 10500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 81.4 Nm przy 8000 obr./min. Masa: 222 kg.
Lata produkcji
1986
Pojemność
749 ccm
Moc maksymalna
105 KM / 74.4 k, W przy 10500 obr./min
Moment obrotowy
81.4 Nm przy 8000 obr./min
Masa
222 kg
Typ silnika
Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny, DOHC, 5 zaworów na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Yamaha FZ 750Genesis |
|---|---|
| Rok produkcji | 1986 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny, DOHC, 5 zaworów na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 749 ccm |
| Średnica x skok | 68 x 51.6 mm |
| Stopień sprężania | 11.2:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | 4x 34mm Mikuni Gaźnik |
| Układ zapłonowy | Elektroniczny triggered |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 105 KM / 74.4 k, W przy 10500 obr./min |
| Moment obrotowy | 81.4 Nm przy 8000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet, multiple Tarczas, cable operated |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | aluminiowa, dwubelkowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowys non regulowane |
| Zawieszenie tylne | Monocross with single shock regulowane for napięcie wstępne. |
| Hamulce przednie | 2x 270mm Tarczas 2 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 270mm Tarcza 1 piston caliper |
| Opona przednia | 120/80 V16 |
| Opona tylna | 130/80 V18 |
Wymiary i masa
| Wysokość kanapy | 782 mm |
|---|---|
| Masa | 222 kg |
| Zbiornik paliwa | 22 L / 5.8 gal |
| Prędkość maks. | 233.3 km/h / 145 mph |
Pozostałe dane
| Spark Plug | NGK, DR8ES-L |
|---|---|
| Max Power Rear Tyre | 94 KM przy 9400 obr./min |
| Consumption Average | 38.3 mpg / 16.3 km/lit |
| Braking 100 - 0 | 35 m |
| Standing¼Mile | 11.3 sec / 116.3 mph |
| Prędkość maksymalna | 233.3 km/h / 145 mph |
| Road Test | Motosprint Group Test 1985 |