Yamaha FZ-8
Yamaha FZ-8 to motocykl naked / street o pojemności skokowej 779 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, forward-inclined Czterocylindrowy poprzeczny, DOHC, 4 zawory na cylinder. Moc maksymalna wynosi 106.2 KM przy 10000 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 82.0 Nm / 8.4 kg-fm przy 8000 obr./min. Masa: 211 kg - ABS 216 kg.
Lata produkcji
2013
Pojemność
779 ccm
Moc maksymalna
106.2 KM przy 10000 obr./min
Moment obrotowy
82.0 Nm / 8.4 kg-fm przy 8000 obr./min
Masa
211 kg - ABS 216 kg
Typ silnika
Czterosuw, forward-inclined Czterocylindrowy poprzeczny, DOHC, 4 zawory na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Yamaha FZ-8 |
|---|---|
| Rok produkcji | 2013 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, forward-inclined Czterocylindrowy poprzeczny, DOHC, 4 zawory na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 779 ccm |
| Średnica x skok | 68.0×53.6mm |
| Stopień sprężania | 12.0 : 1 |
| Układ zasilania | Elektroniczny wtrysk paliwa |
| Układ zapłonowy | Transistorized coil ignition |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 106.2 KM przy 10000 obr./min |
| Moment obrotowy | 82.0 Nm / 8.4 kg-fm przy 8000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet, multiple-Tarcza coil spring |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | kratownicowa frame |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowy |
| Zawieszenie tylne | Wahacz link suspension. |
| Hamulce przednie | Single 267mm Tarcza |
| Hamulce tylne | 2x 310mm Tarcza |
| Opona przednia | 120/70 ZR17 |
| Opona tylna | 180/55 ZR17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1461 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 815 mm |
| Masa | 211 kg - ABS 216 kg |
| Zbiornik paliwa | 17 liters / 3.7 gal |
| Prędkość maks. | 215 km/h / 133.5 mph |
Pozostałe dane
| Lubrication system | Miska olejowa mokra |
|---|---|
| Gear Ratio | 1st gear 2.692(35/13) / 2nd gear 2.063(33/16) / 3rd gear 1.762(37/21) / 4th gear 1.522(35/23) / 5th gear 1.350(27/20) / 6th gear 1.208(29/24) |
| Caster Angle | 25º |
| Prześwit | 140 mm |
| Standing 0 - 100km | 3.9 sec |
| Standing 0 - 140km | 6.5 sec |
| Standing 0 - 200km | 14.7 sec |
| Acceleration60-100 km/h | 4.5 sec |
| Acceleration60-140 km/h | 9.8 sec |
| Acceleration100-140 km/h | 5.3 sec |
| Acceleration140-180 km/h | 5.6 sec |
| Prędkość maksymalna | 215 km/h / 133.5 mph |