Yamaha FZR 400R
Yamaha FZR 400R to motocykl naked / street o pojemności skokowej 399 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny, DOHC, 4 zaworów na cylinder.. Moc maksymalna wynosi 60 KM / 440 k, W przy 12500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 4.0 kgf-m przy 9500 obr./min. Masa: 160 kg.
Lata produkcji
1988
Pojemność
399 ccm
Moc maksymalna
60 KM / 440 k, W przy 12500 obr./min
Moment obrotowy
4.0 kgf-m przy 9500 obr./min
Masa
160 kg
Typ silnika
Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny, DOHC, 4 zaworów na cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Yamaha FZR 400R |
|---|---|
| Rok produkcji | 1988 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny, DOHC, 4 zaworów na cylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 399 ccm |
| Średnica x skok | 56 x 40.5 mm |
| Stopień sprężania | 12.2:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | Gaźnik |
| Układ zapłonowy | Analogue CDI (Capacitive Tarczaharge Ign.) |
| Moc maksymalna | 60 KM / 440 k, W przy 12500 obr./min |
| Moment obrotowy | 4.0 kgf-m przy 9500 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet multiple plates |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | aluminiowa delta box |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 41mm Widelec teleskopowys |
| Zawieszenie tylne | Amortyzator centralny single shock napięcie wstępne regulowane. |
| Hamulce przednie | 2x 298mm Tarczas 2 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 210mm Tarcza 2 piston caliper- |
| Opona przednia | 110/70 VR17 |
| Opona tylna | 140/60 VR18 |
Wymiary i masa
| Wysokość kanapy | 760 mm |
|---|---|
| Masa | 160 kg |
| Zbiornik paliwa | 15 L / 3.9 gal |
| Prędkość maks. | 196.3 km/h / 122 mph |
Pozostałe dane
| Spark Plug | NGK, CR8E |
|---|---|
| Gear Ratio | 1st 3.307 2nd 1.222 3rd 1.714 4th 1.434 5th 1.272 6th 1.173 |
| Consumption Average | 36 mpg |
| Standing¼Mile | 13.1 sec / 101 mph |
| Prędkość maksymalna | 196.3 km/h / 122 mph |