Yamaha FZR 600R
Yamaha FZR 600R to motocykl naked / street o pojemności skokowej 599 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC, 4 zaworów na cylinder. Moc maksymalna wynosi 99 KM przy 11500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 65.7 Nm / 6.7 kgf-m / 65.1 Nm przy 9500 obr./min. Masa: 184 kg.
Lata produkcji
1995
Pojemność
599 ccm
Moc maksymalna
99 KM przy 11500 obr./min
Moment obrotowy
65.7 Nm / 6.7 kgf-m / 65.1 Nm przy 9500 obr./min
Masa
184 kg
Typ silnika
Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC, 4 zaworów na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Yamaha FZR 600R |
|---|---|
| Rok produkcji | 1995 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC, 4 zaworów na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 599 ccm |
| Średnica x skok | 62 x 49.6 mm |
| Stopień sprężania | 12.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | 4x 34 mm Keihin CVKD CV |
| Układ zapłonowy | Tranzystorowy controlled digital |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 99 KM przy 11500 obr./min |
| Moment obrotowy | 65.7 Nm / 6.7 kgf-m / 65.1 Nm przy 9500 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet, multi-Tarcza |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | O-ring Łańcuch, 530 size, 106 links |
Podwozie
| Rama | Rama podwójna kołyskowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 41mm Widelec teleskopowy napięcie wstępne regulowane, coil spring, oil damper |
| Zawieszenie tylne | Rising-rate Amortyzator centralny napięcie wstępne and tłumienie odbicia regulowane, gas, coil spring, oil damper |
| Hamulce przednie | 2 x 298mm Tarczas, 4 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 245 mm Tarcza, 2 piston caliper |
| Opona przednia | 120/60 ZR17 |
| Opona tylna | 160/60 ZR17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1415 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 795 mm |
| Masa | 184 kg |
| Zbiornik paliwa | 19 L |
| Prędkość maks. | 238.2 km/h / 148 mph |
Pozostałe dane
| Sparkplug Gap | 0.7 ~ 0.8 mm (0.028 ~ 0.031 in) |
|---|---|
| Generator | AC magneto generator |
| Max Power Rear Tyre | 90.9 KM przy 11400 obr./min |
| Transmission Type | Stałe zazębienie 6 biegów |
| Primary reduction system | Spur gear |
| Primary reduction ratio | 82/48 (1.708) |
| Secondary reduction ratio | 45/15 (3.000) |
| Gear Ratio | 1st - 37/13 (2.846) 2nd - 37/19 (1.947) 3rd - 31/20 (1.550) 4th - 28/21 (1.333) 5th -31/26 (1.192) 6th - 30/27 (1.111):1 |
| Prześwit | 135 mm |
| Reserve | 3.4 L / 0.9 gal |
| Consumption Average | 5.7 L/100 km / 17.4 km/l / 40.9 US mpg |
| Braking 60 km/h / 37 mph - 0 | 13.0 m / 42.7 ft |
| Braking 100 km/h / 62 mph - 0 | 36.3m / 119.1 ft |
| Standing¼Mile | 11.1 sec / 194.8 km/h / 121 mph |
| Prędkość maksymalna | 238.2 km/h / 148 mph |
| Manual | The FZR Archives |
| Electrics | Headlight type - Quartz bulb, Bulb wattage/quantity, Headlight - 12V 35W/35W x 2Tail/brake light - 12V 8W/27W x 2Front flasher/running light - 12V 27W/8W x 2Rear flasher light - 12V 27W x 2Meter light - 12V 1.7 x 4Neutral indicator light - 12V 3.4V x 1High beam indicator light - 12V 3.4V x 1Oil level indicator light - 12V 3.4V x 1Turn indicator light - 12V 3.4V x 1 |