Yamaha FZR 750 Genesis
Yamaha FZR 750 Genesis to motocykl naked / street o pojemności skokowej 749 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny, DOHC, 5 zaworów na cylinder.. Moc maksymalna wynosi 106 KM / 77.4 k, W przy 10500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 7.2 kgf-m / 72 Nm przy 8250 obr./min. Masa: 235 kg.
Lata produkcji
1988
Pojemność
749 ccm
Moc maksymalna
106 KM / 77.4 k, W przy 10500 obr./min
Moment obrotowy
7.2 kgf-m / 72 Nm przy 8250 obr./min
Masa
235 kg
Typ silnika
Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny, DOHC, 5 zaworów na cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Yamaha FZR 750 Genesis |
|---|---|
| Rok produkcji | 1988 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny, DOHC, 5 zaworów na cylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 749 ccm |
| Średnica x skok | 68 x 51.6 mm |
| Stopień sprężania | 11.2:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | 4x 34mm Mikuni Gaźnikurator |
| Układ zapłonowy | Elektroniczny triggered |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 106 KM / 77.4 k, W przy 10500 obr./min |
| Moment obrotowy | 7.2 kgf-m / 72 Nm przy 8250 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet, multiple Tarczas, cable operated |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | aluminiowa, dwubelkowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 41mm Kayaba forks 130mm wheel travel regulowane for spring napięcie wstępne and tłumienie odbicia damping, |
| Zawieszenie tylne | Amortyzator centralny single Kayaba damper 30mm wheel travel regulowane for napięcie wstępne sprężyny and tłumienie odbicia damping, |
| Hamulce przednie | 2x 320mm Tarcza 2 piston caliper |
| Hamulce tylne | Single 267mm Tarcza 2 piston caliper |
| Opona przednia | 120/70 VR17 |
| Opona tylna | 160/60 VR18 |
Wymiary i masa
| Masa | 235 kg |
|---|---|
| Zbiornik paliwa | 20 L / 5.2 gal |
| Prędkość maks. | 240.2 km/h / 149.2 mph |
Pozostałe dane
| Spark Plug | NGK, DR8ES-L |
|---|---|
| Max Power Rear Tyre | 92.5 KM przy 10500 obr./min |
| Consumption Average | 18 km/lit |
| Braking 60 - 0 / 100 - 0 | 13.5 m / 38.9 m |
| Standing¼Mile | 11.2 sec / 195.6 km/h |
| Prędkość maksymalna | 240.2 km/h / 149.2 mph |
| Road Test | Cycle World 1986 |