Yamaha FZR1000 EXUP
Yamaha FZR1000 EXUP to motocykl naked / street o pojemności skokowej 1002 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, 35° forward inclined poprzeczny Czterocylindrowy, DOHC, 5 zaworów na cylinder. Moc maksymalna wynosi 145 KM / 105.7 k, W przy 10000 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 10.9 kgf-m / 107 Nm przy 8500 obr./min. Masa: 236 kg.
Lata produkcji
1993
Pojemność
1002 ccm
Moc maksymalna
145 KM / 105.7 k, W przy 10000 obr./min
Moment obrotowy
10.9 kgf-m / 107 Nm przy 8500 obr./min
Masa
236 kg
Typ silnika
Czterosuw, 35° forward inclined poprzeczny Czterocylindrowy, DOHC, 5 zaworów na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Yamaha FZR1000 EXUP |
|---|---|
| Rok produkcji | 1993 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, 35° forward inclined poprzeczny Czterocylindrowy, DOHC, 5 zaworów na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 1002 ccm |
| Średnica x skok | 75.5 x 56 mm |
| Stopień sprężania | Chłodzenie cieczą |
| Układ chłodzenia | 12.0:1 |
| Układ zasilania | 4x 38mm Mikuni BDST |
| Układ zapłonowy | TCI digital ignition |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 145 KM / 105.7 k, W przy 10000 obr./min |
| Moment obrotowy | 10.9 kgf-m / 107 Nm przy 8500 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet, multi-Tarcza |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch 532ZLV |
Podwozie
| Rama | Dkratownicowa Deltabox |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 43mm Telehydrauliczna for regulowane napięcie wstępne |
| Zawieszenie tylne | Gas/oil single shock, rising rate regulowane napięcie wstępne and damping. |
| Hamulce przednie | 2x 320mm Tarczas 4 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 267mm Tarcza 1 piston caliper |
| Opona przednia | 130/60 VR17 |
| Opona tylna | 170/60 VR17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1460 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 765 mm |
| Masa | 236 kg |
| Zbiornik paliwa | 19 L / 4.2 gal |
| Prędkość maks. | 273.4 km/h / 169.8 mph |
Pozostałe dane
| Compression Pressure | 14kg/cm2 (1400k, Pa, 199 psi) |
|---|---|
| Compression Range | 13.6kg/cm2 (1360k, Pa, 194psi) minimum14.8kg/cm2 (1480k, Pa, 210psi) maximum |
| Lubrications | Miska olejowa mokra |
| Układ wydechowy | EXUP exhaust control system |
| Akumulator | YB14L 12V 14AH |
| Max Power Rear Tyre | 131.7 KM przy 10500 obr./min |
| Secondary Ratio | 68/41 (1.659) |
| Prześwit | 135 mm |
| Consumption Average | 16.3 km/lit |
| Braking 60 - 0 / 100 - 0 | 13.1 m / 37.0m |
| Standing ¼ Mile | 10.1 sec / 216.8 km/h |
| Prędkość maksymalna | 273.4 km/h / 169.8 mph |