Yamaha IT 490
Yamaha IT 490 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 487 ccm. Jednostka napędowa: Dwusuw, Jednocylindrowy, read valve. Moc maksymalna wynosi 34.65 KM / 25.4 k, W przy 6000 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 41.5 Nm przy 5500 obr./min. Masa: 114 kg.
Lata produkcji
1983
Pojemność
487 ccm
Moc maksymalna
34.65 KM / 25.4 k, W przy 6000 obr./min
Moment obrotowy
41.5 Nm przy 5500 obr./min
Masa
114 kg
Typ silnika
Dwusuw, Jednocylindrowy, read valve
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Yamaha IT 490 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1983 |
Silnik
| Typ silnika | Dwusuw, Jednocylindrowy, read valve |
|---|---|
| Pojemność | 487 ccm |
| Średnica x skok | 87 x 82 mm |
| Stopień sprężania | 6.9:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | 38mm Mikuni Gaźnik |
| Układ zapłonowy | CDI |
| Moc maksymalna | 34.65 KM / 25.4 k, W przy 6000 obr./min |
| Moment obrotowy | 41.5 Nm przy 5500 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet, multi-plate |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Single-downtube, full Rama kołyskowa, chrome-moly frame, box -section aluminiowa swing arm |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 43mm Widelec teleskopowys |
| Zawieszenie tylne | Mono shock, regulowane napięcie wstępne sprężyny and tłumienie odbicia damping |
| Hamulce przednie | Bęben |
| Hamulce tylne | Bęben |
| Opona przednia | 3.00 x 21 |
| Opona tylna | 150/80 x 18 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1485 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 942 mm |
| Masa | 114 kg |
| Zbiornik paliwa | 13.6 L |
Pozostałe dane
| Prześwit | 330 mm |
|---|---|
| Road Test | Cycle Magazine |