Yamaha MT-09
Yamaha MT-09 to motocykl naked / street o pojemności skokowej 847 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, poprzeczny Trzycylindrowy, DOHC, 4 valves per cylinder. Moc maksymalna wynosi 114 KM przy 10000 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 87.5 Nm / 8.9 kgf-m przy 8500 obr./min. Masa: 188 kg - ABS 191 kg.
Lata produkcji
2014
Pojemność
847 ccm
Moc maksymalna
114 KM przy 10000 obr./min
Moment obrotowy
87.5 Nm / 8.9 kgf-m przy 8500 obr./min
Masa
188 kg - ABS 191 kg
Typ silnika
Czterosuw, poprzeczny Trzycylindrowy, DOHC, 4 valves per cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Yamaha MT-09 |
|---|---|
| Rok produkcji | 2014 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, poprzeczny Trzycylindrowy, DOHC, 4 valves per cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 847 ccm |
| Średnica x skok | 78 x 59.1 mm |
| Stopień sprężania | 11.5 :1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | Elektroniczny wtrysk paliwa |
| Układ zapłonowy | Transistorized coil ignition |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 114 KM przy 10000 obr./min |
| Moment obrotowy | 87.5 Nm / 8.9 kgf-m przy 8500 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet, multiple-Tarcza |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | kratownicowa frame |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowy |
| Zawieszenie tylne | Wahacz link suspension |
| Hamulce przednie | 2x 298mm Tarczas |
| Hamulce tylne | Single 245mm Tarcza |
| Opona przednia | 120/70 ZR17 M/C (58W) (Tubeless) |
| Opona tylna | 180/55 ZR17 M/C (73W) (Tubeless) |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1440 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 815mm |
| Masa | 188 kg - ABS 191 kg |
| Zbiornik paliwa | 14 L |
Pozostałe dane
| Transmission system | Stałe zazębienie |
|---|---|
| Primary Reduction Ratio | 1.681 (79/47) |
| Secondary Reduction Ratio | 2.813 (45/16) |
| Gear Ratio | 1st 2.667 (40/15) 2nd 2.000 (38/19) 3rd 1.619 (34/21) 4th 1.381 (29/21) 5th 1.190 (25/21) 6th 1.037 (28/27) |
| Caster Angle | 25° |