Yamaha MT-09
Yamaha MT-09 to motocykl naked / street o pojemności skokowej 847 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, poprzeczny triple cylinder, DOHC, 4 zawory na cylinder. Moc maksymalna wynosi 115 KM przy 10, 000 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 87.5 Nm / 8.9 kgf-m przy 8, 500 obr./min. Masa: 188 kg - ABS 191 kg.
Lata produkcji
2018
Pojemność
847 ccm
Moc maksymalna
115 KM przy 10, 000 obr./min
Moment obrotowy
87.5 Nm / 8.9 kgf-m przy 8, 500 obr./min
Masa
188 kg - ABS 191 kg
Typ silnika
Czterosuw, poprzeczny triple cylinder, DOHC, 4 zawory na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Yamaha MT-09 |
|---|---|
| Rok produkcji | 2018 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, poprzeczny triple cylinder, DOHC, 4 zawory na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 847 ccm |
| Średnica x skok | 78 x 59.1 mm |
| Stopień sprężania | 11.5:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | Elektroniczny wtrysk paliwa |
| Układ zapłonowy | Transistorized coil ignition |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 115 KM przy 10, 000 obr./min |
| Moment obrotowy | 87.5 Nm / 8.9 kgf-m przy 8, 500 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet multi-plate |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | O"-ring Łańcuch |
Podwozie
| Rama | kratownicowa frame |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowy |
| Zawieszenie tylne | Wahacz (link suspension) |
| Hamulce przednie | 2x 298mm Tarczas |
| Hamulce tylne | Single 245mm Tarcza |
| Opona przednia | 120/70 ZR17 M/C (58W) (Tubeless) |
| Opona tylna | 180/55 ZR17 M/C (73W) (Tubeless) |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1440 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 815 mm |
| Masa | 188 kg - ABS 191 kg |
| Zbiornik paliwa | 14 L |
| Prędkość maks. | 209.8 km/h / 130.3 mph |
Pozostałe dane
| Transmission system | Stałe zazębienie |
|---|---|
| Caster Angle | 25° |
| Consumption Average | 20.7 km/lit |
| Standing¼Mile | 11.1 sec |
| Prędkość maksymalna | 209.8 km/h / 130.3 mph |