Yamaha R5-C 350
Yamaha R5-C 350 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 347 ccm. Jednostka napędowa: Piston port Dwusuw, parallel Dwucylindrowy.. Moc maksymalna wynosi 36 KM przy 7000 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 37.9 Nm / 3.87 kgf-m / 28 ft-lb przy 6500 obr./min. Masa: 155 kg.
Lata produkcji
1972
Pojemność
347 ccm
Moc maksymalna
36 KM przy 7000 obr./min
Moment obrotowy
37.9 Nm / 3.87 kgf-m / 28 ft-lb przy 6500 obr./min
Masa
155 kg
Typ silnika
Piston port Dwusuw, parallel Dwucylindrowy.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Yamaha R5-C 350 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1972 |
Silnik
| Typ silnika | Piston port Dwusuw, parallel Dwucylindrowy. |
|---|---|
| Pojemność | 347 ccm |
| Średnica x skok | 64 х 54 mm |
| Stopień sprężania | 6.9:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | 2 x Mikuni VM28 SC Gaźniks |
| Układ zapłonowy | Battery, dual coils, breaker points |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 36 KM przy 7000 obr./min |
| Moment obrotowy | 37.9 Nm / 3.87 kgf-m / 28 ft-lb przy 6500 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Multi-plate, wet |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Duplex Rama kołyskowa frame |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowy |
| Zawieszenie tylne | Wahacz |
| Hamulce przednie | Bęben, twin leading shoe |
| Hamulce tylne | Bęben, single leading shoe |
| Opona przednia | 3.00-18 |
| Opona tylna | 3.50-18 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1320 mm / 52.0" |
|---|---|
| Masa | 155 kg |
| Zbiornik paliwa | 12 L / 12.1 L |
| Prędkość maks. | 160 km/h / 100 mph |
Pozostałe dane
| Engine/frame Numbers | R5-100101 - 130606 |
|---|---|
| Oil System | Oil injection |
| Gear Ratios | 1st 18.37 / 2nd 11.40 / 3rd 8.55 / 4th 6.92 / 5th 5.78:1 |
| Prześwit | 155 mm / 6.1" |
| Pojemność oleju | 2.0 L / 4.2 US pts |
| Average Fuel Consumption | 6.7 L/100 km / 14.9 km/l / 35 US mpg |
| Braking 50 km/h / 31 mph - 0 | 14 m / 46 ft |
| Standing ¼ Mile | 13.8 sec |
| Prędkość maksymalna | 160 km/h / 100 mph |
| Source | Motorcycle Classics |