Yamaha RD 125
Yamaha RD 125 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 124 ccm. Jednostka napędowa: Dwusuw, Dwucylindrowy rzędowy. Moc maksymalna wynosi 17 KM / 12.4 k, W przy 8500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 1.3 kgf-m przy 8000 obr./min. Masa: 115 kg.
Lata produkcji
1978
Pojemność
124 ccm
Moc maksymalna
17 KM / 12.4 k, W przy 8500 obr./min
Moment obrotowy
1.3 kgf-m przy 8000 obr./min
Masa
115 kg
Typ silnika
Dwusuw, Dwucylindrowy rzędowy
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Yamaha RD 125 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1978 |
Silnik
| Typ silnika | Dwusuw, Dwucylindrowy rzędowy |
|---|---|
| Pojemność | 124 ccm |
| Średnica x skok | 43 х 43 mm |
| Stopień sprężania | 6.8:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | 2x 18mm Teikei Gaźniks |
| Układ zapłonowy | Battery coil |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 17 KM / 12.4 k, W przy 8500 obr./min |
| Moment obrotowy | 1.3 kgf-m przy 8000 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Rama rurowa stalowa engine used as a stressed member |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 28 mm Widelec teleskopowys |
| Zawieszenie tylne | Dual rear shock pre-load regulowane |
| Hamulce przednie | Single240mm Tarcza |
| Hamulce tylne | 130 mm Bęben |
| Opona przednia | 2.75-18 |
| Opona tylna | 3.00-18 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1245 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 749 mm |
| Masa | 115 kg |
| Zbiornik paliwa | 11.5 L |
Pozostałe dane
| Gear Ratio | (1) 34.52 (2) 19.67 (3) 14.11 (4) 11.34 (5) 9.11 |
|---|