Yamaha RD 200
Yamaha RD 200 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 195 ccm. Jednostka napędowa: Dwusuw, torque induction, Dwucylindrowy rzędowy. Moc maksymalna wynosi 20 KM / 14.7 k, W przy 8000 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 1.9 kgf-m / 8.6 Nm przy 7000 obr./min. Masa: 140.0 kg.
Lata produkcji
1977-78
Pojemność
195 ccm
Moc maksymalna
20 KM / 14.7 k, W przy 8000 obr./min
Moment obrotowy
1.9 kgf-m / 8.6 Nm przy 7000 obr./min
Masa
140.0 kg
Typ silnika
Dwusuw, torque induction, Dwucylindrowy rzędowy
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Yamaha RD 200 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1977-78 |
Silnik
| Typ silnika | Dwusuw, torque induction, Dwucylindrowy rzędowy |
|---|---|
| Pojemność | 195 ccm |
| Średnica x skok | 52 х 46 mm |
| Stopień sprężania | 7.1:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | 2x Y20P Gaźniks |
| Układ zapłonowy | Battery coil |
| Rozrusznik | Elektryczny & Nożny |
| Moc maksymalna | 20 KM / 14.7 k, W przy 8000 obr./min |
| Moment obrotowy | 1.9 kgf-m / 8.6 Nm przy 7000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet multi-plate |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowys |
|---|---|
| Zawieszenie tylne | Dwa amortyzatorys |
| Hamulce przednie | Single 245 mm Tarcza |
| Hamulce tylne | Bęben |
| Opona przednia | 2.75-18-4PR |
| Opona tylna | 3.25-18-4PR |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1240 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 780 mm |
| Masa | 140.0 kg |
| Zbiornik paliwa | 11.5 L |
Pozostałe dane
| Pojemność oleju | 1.2 L |
|---|---|
| Prześwit | 155 mm |