Yamaha RD 250
Yamaha RD 250 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 247 ccm. Jednostka napędowa: Dwusuw, torque induction, Dwucylindrowy rzędowy. Moc maksymalna wynosi 30 KM / 22.3 k, W przy 7500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 28.5 Nm / 2.9 kgf-m przy 7000 obr./min. Masa: 152 kg.
Lata produkcji
1975
Pojemność
247 ccm
Moc maksymalna
30 KM / 22.3 k, W przy 7500 obr./min
Moment obrotowy
28.5 Nm / 2.9 kgf-m przy 7000 obr./min
Masa
152 kg
Typ silnika
Dwusuw, torque induction, Dwucylindrowy rzędowy
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Yamaha RD 250 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1975 |
Silnik
| Typ silnika | Dwusuw, torque induction, Dwucylindrowy rzędowy |
|---|---|
| Pojemność | 247 ccm |
| Średnica x skok | 54 х 54 mm |
| Stopień sprężania | 6.7:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | 2x Mikuni VM28 SC Gaźnik |
| Układ zapłonowy | Bateria i cewka with breaker points |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 30 KM / 22.3 k, W przy 7500 obr./min |
| Moment obrotowy | 28.5 Nm / 2.9 kgf-m przy 7000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet multi-plate |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowys |
|---|---|
| Zawieszenie tylne | Dwa amortyzatorys |
| Hamulce przednie | Pojedyncza tarcza |
| Hamulce tylne | Bęben |
| Opona przednia | 3.00S-18-4PR |
| Opona tylna | 3.50S-18-4PR |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1325 mm |
|---|---|
| Masa | 152 kg |
| Zbiornik paliwa | 16.5 Liters / 15.9 L |
Pozostałe dane
| Gear Ratio | 1st 19.67 / 2nd 13.6 / 3rd 10.08 4th 7.59 / 5th 6.79 / 6th 6.01 |
|---|---|
| Prześwit | 150 mm |