Yamaha RD 250R
Yamaha RD 250R to motocykl drogowy o pojemności skokowej 247 ccm. Jednostka napędowa: Dwusuw, Dwucylindrowy rzędowy. Moc maksymalna wynosi 35.5 KM / 26.1 k, W przy 8500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 30.2 Nm / 3.1 kgf-mprzy 8000 obr./min. Masa: 139 kg.
Lata produkcji
1986-87
Pojemność
247 ccm
Moc maksymalna
35.5 KM / 26.1 k, W przy 8500 obr./min
Moment obrotowy
30.2 Nm / 3.1 kgf-mprzy 8000 obr./min
Masa
139 kg
Typ silnika
Dwusuw, Dwucylindrowy rzędowy
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Yamaha RD 250R |
|---|---|
| Rok produkcji | 1986-87 |
Silnik
| Typ silnika | Dwusuw, Dwucylindrowy rzędowy |
|---|---|
| Pojemność | 247 ccm |
| Średnica x skok | 54 х 54 mm |
| Stopień sprężania | 6.2 :1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | 2x Mikuni VM28 SC Gaźnik |
| Układ zapłonowy | CDI |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 35.5 KM / 26.1 k, W przy 8500 obr./min |
| Moment obrotowy | 30.2 Nm / 3.1 kgf-mprzy 8000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet multi-plate |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowys |
|---|---|
| Zawieszenie tylne | Monocross |
| Hamulce przednie | Single 267mm Tarcza |
| Hamulce tylne | Bęben |
| Opona przednia | 3.00-18 |
| Opona tylna | 3.50-18 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1360 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 785 mm |
| Masa | 139 kg |
| Zbiornik paliwa | 16.5 L |
| Prędkość maks. | 98 mph / 157.7 km/h |
Pozostałe dane
| Model | Yamaha RD 250LC / RZ 250LC |
|---|---|
| Pojemność oleju | 1.6 L |
| Prześwit | 165 mm |
| Consumption Average | 40 mpg |
| Standing¼Mile | 14.6 sec |
| Prędkość maksymalna | 98 mph / 157.7 km/h |