Yamaha RD 400C
Yamaha RD 400C to motocykl drogowy o pojemności skokowej 398 ccm. Jednostka napędowa: Dwusuw, parallel twin cylinder, reed-valve torque induction. Moc maksymalna wynosi 44 KM / 32.3 k, W przy 7500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 41.1 Nm / 4.2 kgf-m przy 7000 obr./min. Masa: 171 kg.
Lata produkcji
1976
Pojemność
398 ccm
Moc maksymalna
44 KM / 32.3 k, W przy 7500 obr./min
Moment obrotowy
41.1 Nm / 4.2 kgf-m przy 7000 obr./min
Masa
171 kg
Typ silnika
Dwusuw, parallel twin cylinder, reed-valve torque induction
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Yamaha RD 400C |
|---|---|
| Rok produkcji | 1976 |
Silnik
| Typ silnika | Dwusuw, parallel twin cylinder, reed-valve torque induction |
|---|---|
| Pojemność | 398 ccm |
| Średnica x skok | 64 х 62 mm |
| Stopień sprężania | 6.2:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | 2x 28mm Mikuni Gaźniks |
| Układ zapłonowy | Battery, dual coils, breaker points |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 44 KM / 32.3 k, W przy 7500 obr./min |
| Moment obrotowy | 41.1 Nm / 4.2 kgf-m przy 7000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet Wielotarczowe |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowys |
|---|---|
| Zawieszenie tylne | Swing arm, Dwa amortyzatorys |
| Hamulce przednie | Single 267mm Tarcza |
| Hamulce tylne | Single 267mm Tarcza |
| Opona przednia | 3.00S-18 |
| Opona tylna | 3.50S-18 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1320 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 800 mm |
| Masa | 171 kg |
| Zbiornik paliwa | 16.5 L |
| Prędkość maks. | 172 km/h / 106.8 mph |
Pozostałe dane
| Prześwit | 150 mm |
|---|---|
| Consumption Average | 43 mpg |
| Standing¼Mile | 14.1 sec / 90.1 mph 145 km/h |
| Prędkość maksymalna | 172 km/h / 106.8 mph |