Yamaha RD 500LCYPVS
Yamaha RD 500LCYPVS to motocykl drogowy o pojemności skokowej 499 ccm. Jednostka napędowa: Dwusuw, 50°-V4 cylinder, reed valve, YPVS. Moc maksymalna wynosi 88 KM / 63.9 k, W przy 9500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 65.7 Nm / przy 8500 obr./min. Masa: 198.6 kg.
Lata produkcji
1984
Pojemność
499 ccm
Moc maksymalna
88 KM / 63.9 k, W przy 9500 obr./min
Moment obrotowy
65.7 Nm / przy 8500 obr./min
Masa
198.6 kg
Typ silnika
Dwusuw, 50°-V4 cylinder, reed valve, YPVS
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Yamaha RD 500LCYPVS |
|---|---|
| Rok produkcji | 1984 |
Silnik
| Typ silnika | Dwusuw, 50°-V4 cylinder, reed valve, YPVS |
|---|---|
| Pojemność | 499 ccm |
| Średnica x skok | 56.4 x 50 mm |
| Stopień sprężania | 6.6 :1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | 4x 26mm Mikuni Gaźniks |
| Układ zapłonowy | Digital CDI |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 88 KM / 63.9 k, W przy 9500 obr./min |
| Moment obrotowy | 65.7 Nm / przy 8500 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet, multiple Tarczas, cable operated |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Steel twin downtube |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 37mm Air assisted, Widelec teleskopowys, 4-way napięcie wstępne sprężyny regulowane and anti-dive variable. |
| Zawieszenie tylne | Amortyzator centralny, napięcie wstępne sprężyny and tłumienie odbicia damping, |
| Hamulce przednie | 2x 267mm Tarczas2 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 245mm Tarcza2 piston calliper |
| Opona przednia | 120/80 V16 + |
| Opona tylna | 130/80 V18 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1375 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 780mm |
| Masa | 198.6 kg |
| Zbiornik paliwa | 22 L / 5.8 gal |
| Prędkość maks. | 148 mph / 238 km/h |
Pozostałe dane
| Spark Plug | NGK, BR9HS |
|---|---|
| Gear Ratio | 1st 2.250 2nd 1.685 3rd 1.363 4th 1.166 5th 1.043 6th 0.960 |
| Consumption Average | 27.5 mpg |
| Standing¼Mile | 11.7 sec / 117.7 mph |
| Prędkość maksymalna | 148 mph / 238 km/h |